Ospravedlnenie dedine

Autor: Vlaďa Bolješiková | 18.5.2005 o 0:06 | Karma článku: 3,91 | Prečítané:  1080x

V pondelok ste si v novinách mohli prečítať môj článok – Dedina včera a dnes. Vykreslila som dedinu tak, ako ju vidím v kontraste s Kukučínovým naivným ponímaním dediny. Môj článok sa stretol s nepochopením najmä u obyvateľov dediny, v ktorej bývam. Rodičia boli tiež pohoršení tým, ako som sa o dedine vyjadrila. Tak ako to na dedinách chodí veľa ľudí sa stále strachuje, čo si kto o kom pomyslí.

V závere článku som parafrázovala jednu vetu, ktorá sa mi hodila do kontextu, a ktorú som bohužiaľ nedala do úvodzoviek. Napísala som, že susedka z druhej strany je alkoholička, čo v skutočnosti nie je pravda (bol to len hyperbolujúci prvok, ktorým som chcela dotvoriť môj celkový pohľad na dnešnú dedinu). Na pravú mieru chcem uviesť aj dôvod prečo dedinský bar nefunguje tak ako predtým. Povrávalo sa, že je to kvôli daňovníkom (to som aj napísala), to však (ako som sa dnes dozvedela) nie je pravda, pes bude zrejme zakopaný niekde inde.

K napísaniu tohto článku som bola dotlačená rodinou a okolím, som však rada, že som veci uviedla na pravú mieru, obzvlášť by ma mrzelo keby si niekto nesprávne vysvetlil vyššie spomínanú záležitosť so susedkou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

SME vás prevedie cez štvrťstoročie

Významné dni si pamätáme aj cez vlastné príbehy. Rozmýšľame, kde sme boli v 1989, komu sme v 1993 tlieskali a čoho sme sa v 1995 báli.

DOMOV

Dobré ráno: Privítajte nových pánov, singularita je tu

O nových pokrokoch vo vývoji umelej inteligencie.


Už ste čítali?